Blesková povodeň v České Lípě

15.08.2010 12:05

 

Dne 7.8.2010 byla v 12:30 vyhlášena pohotovost pro naši jednotku z důvodu rychle se zvedajících hladin potoků a řeky Ploučnice v České Lípě.

 

Naše jednotka jako první vyjela na pomoc do obce Volfartice, kde pomáhala s evakuací majetku a pytlováni písku do pytlů.

Na místo vyjela CAS 32 T-815 v počtu 1+3 a VW Transporter 1+4.

Zbytek jednotky zůstal na základně v záloze. Ani tyto dlouho nečekali na svůj výjezd a jeli pomáhat do dalších, již už povodní zasažených oblastí.

Ať už se jednalo o Dolní Libchavu, Písečnou, Heřmaničky, Vítkov či Vlčí Důl, kde již situace na místě byla kritická. Začalo se zde s pytlováním a rozvážením pytlů s pískem pomocí Praga V3S k domům, evakuací lidí či záchranou zvířat a majetku.

 

Po náročném víkendu, když zvolna začala opadat hladina řeky Ploučnice, část jednotky vyrazila na pomoc lidem odčerpávat vodu ze zatopených sklepů, garáží, ale i rodinných domku. Ostatní rozváželi lidem humanitární pomoc. Různé desinfekční a ochranné prostředky, balené vody......

Na pomoc nám přijeli také JSDH Volfartice, dále jednotky z východních Čech z Lichkova a Sobkovic. Tímto jim velice děkuje za pomoc!!!

 

Nyní naše jednotka zasahuje ve Frýdlantě v Čechách, kde společně s místními hasiči, ale i s armádou ČR pomáhá odklízet následky povodně, která zasáhla téměř skoro celé severní Čechy.